Paťka Tománková pokračuje vo výborných výkonoch na džudistických tatami aj v novej sezóne. V sobotu sa stala víťazkou kategórie do 44 kg na podujatí Európskeho pohára do 18 rokov v tureckej Antalyi.

Predĺžila tak šnúru zápasov bez prehry na 27 a vyhrala ôsmy turnaj za sebou. V Antalyi sa predstavilo vo váhe do 44 kg 25 džudistiek.

Šestnásťročná členka 1. Judo clubu Pezinok bola na tatami počas štyroch duelov len 6:57 min. Všetky štyri súboje vyhrala pred časovým limitom na ippon. Po voľnom žrebe v prvom kole si poradila za 13 sekúnd s Belgičankou Wellensovou, potom bojovala necelé tri minúty s domácou Kayirovou. V semifinále vyhrala na ippon za 19 sekúnd Dapovú z Belgicka a vo finále si za 3 a pol minúty poradila s azerbajdžanskou reprezentantkou Alakbarovovou. Paťka bola vo finálovom zápase aktívnejšia, jej súperka bola dvakrát napomínaná.

Turnaja sa zúčastnil aj Marek Macejka vo váhovej kategórii do 60 kg. V prvom kole porazil domáceho pretekára Aydemirdira na wazari. Pokračoval vo víťaznom nastavení a v predĺžení vyhral nad Kosovčanom Deliu. V treťom zápase ho napomenutia dostali do opravných bojov, kde sa mu nepodarilo presadiť. Umiestnil sa na 9. mieste.

Naši dorastenci budú mať možnosť ukázať svoje kvality už 23. a 24. marca 2024 na podujatí Európskeho pohára dorastencov v Šamoríne, historicky prvýkrát na domácej pôde.