Bilancia pre našu výpravu – dve 7.miesta Samuel RET do 81 kg, Viktor ADAM nad 90 kg a 9.miesto Miloš Krajči do 66 kg.

Tretí deň, 26.7

V posledný deň individuálnych súťaží nastúpil Samuel Ret, -81 kg, proti Van Herkovi z Holandska. Samuel mal s ním nepriaznivú bilanciu a prehrával na zápasy 2:0. Takže známy super, správne zvolená taktika a po dvoch minútach Samo odchádzal ako víťaz. V druhom kole narazil na favorizovaného Gruzínca Japaridzeho, piaty z ME dorastencov 2019. Tento super bol nad jeho sily. Japaridze skončil druhý. V repasážach ešte porazil Portugalca Limu, v zápase v ktorom jednoznačne dominoval náš borec. Ďalším súperom bol Imamverdiev z Azerbajdžanu, ktorý si so Samom poradil na dve waza ari. Imamverdiev skončil tretí.

Viktor Adam, -90 kg, mal veľmi ťažký lós, narazil hneď v prvom kole na svetovú dorasteneckú jednotku, Rusa Magomadova. Viktor bojoval príkladne prehral na tri shido. Magomadov postúpil až do finale. Veľmi pekný záoas zviedol Viktor s Bielorusom Staravoitauom, kde ho super fyzicky prevyšoval. Súperi boli trestaný shidom za pasivitu, následne v golden score začal Viktor viesť 2:1 na shido. Následne sa mu podarilo skontrovať uchi matu súpera a hodiť ho na ippon. Zápas trval 6m 4s. S Anglioninom (FRA) však už hladko prehral a obsadil tak celkovo pekné siedme miesto.

Benjamín Maťašeje, -90 kg, naša dorastenecká jednotka, nastúpil proti Moldavcovi Ermurachimu. Benjamín bol miernym favoritom, ale sa mu nedarilo a za jednu minútu prehral na ippon.

Druhý deň, 25.7

V prvom kole nastúpila Silvia Tománková, -57 kg proti favorizovanej Rosalie Woess (AUT). Woess má tohto roku už dve bronzové medaily z Európskych dorasteneckých pohárov – Zágreb a Follonica, je na 14. mieste svetového rebríčka dorastencov. Silvia bola bronzová v Tule a je na 34. mieste v rebríčku. Zápas bol veľmi vyrovnaný, ale naša pretekárka bola trestaná 2x shidom. Zápas sa prehupol do predĺženia, golden score, kde Silvia bola trestaná shidom, čo znamenalo hansoku make.

Miloš, Krajči, -66 kg, sa popasoval so Stusgaardom z Dánska, 153. miesto v rankingu. Miloš vyhral na ippon na začiatku druhej minúty zápasu. V druhom zápase proti Grékovi Tsoutlasvilimu bol Miloš bol aktívny, ale bohužiaľ Grék využil chvíľkové zaváhanie a kontrou získal prvé waza ari. 55 s pred koncom sa mu podarilo Miloša hodiť, čo znamenalo ippon. V repasáži Miloš podľahol Filipovi Ivankovi po vyrovnanom zápase na waza ari. To stačilo len na zisk deviateho miesta.

Prvý deň, 24.7

Ako prvý sa na EYOF predstavil Tomáš Demčák, -60 kg, nastúpil proti Tontindisovi (GRE), 218. miesto vo svetovom rebríčku dorastencov. Zápas sa nášmu pretekárovi nevydaril, najprv padol na nízku seoi nage a 40 s pred konconcom sa Grékovi vydaril strh a získal druhé waza ari, čo znamenalo prehru pre nášho pretekára.

Zajtra 26.7. nastúpia naši zvyšní pretekári.

Naša dorastenecká jednotka, Benjamím Maťašeje, -90 kg, sa postaví proti Ermurachimu z Moldavska. Benjamín je na 17. mieste a Ermurachi na 27. mieste rankingu.

Samuel Ret, -81 kg, 45. miesto rankingu, sa stretne s Holanďanom Van Herkom, 258. miesto.

Viktor Adam, +90 kg, bude mať neľahkú úlohu, nastupuje proti svetovej trojke Magomadomovi z Ruska.