Na nedávnych majstrovstvách Európy v Záhrebe exceloval talentovaný judista Márius Fízeľ, ktorý vybojoval bronzovú medailu v kategórii nad 100 kg. Jeho úspech zabezpečil Slovensku prvú medailu na tomto podujatí od roku 2017.

Fízeľ v osemfinále porazil Rumuna Vladuta Simionescua na ippon. Vo štvrťfinále sa stretol s Holanďanom Jellem Snippem, ktorého zdolal ipponom. V boji o postup do finále narazil na ruského súpera Inala Tasoyeva, ktorý ho zdolal na wazaari, čím Fízeľa poslal do opravných zápasov. Tam sa stretol so súperom z Nemecka Erikom Abramovom, ktorého zdolal už v novembri minulého roku na turnaji v austrálskom Perthe, tentokrát tiež s rovnakým výsledkom.

Máriusova výkonnosť potvrdzuje jeho postavenie ako silného kandidáta na účasť na olympijských hrách v Paríži. Pred európskym šampionátom sa mu v olympijskom kvalifikačnom rebríčku darilo, keď mu patrilo 18. miesto, čím si zaisťuje miesto na OH v Paríži.

Peter Žilka si v kategórii do 90 kg pripísal jeden úspešný duel, keď v osemfinále zdolal Bulhara Ivajla Ivanova na ippon. Vo štvrťfinále podľahol Francúzovi Lorisovi Tassierovi na wazaari.

Matej Poliak v kategórii do 66 kg vypadol v prvom kole.

Počas ME v Záhrebe sa uskutočnilo aj dekorovanie najlepších džudistov Európy za minulý rok, ktorých vyhlasovala Európska džudistická únia (EJU). Pre nás je veľmi potešujúce, že za najlepšiu dorastenku Európy 2023 vyhlásili Slovenku Patríciu Tománkovú, ktorá vlani vo svojej vekovej kategórii vyhrala všetky významné súťaže. Cenu jej odovzdal športový riaditeľ Medzinárodnej džudistickej federácie (IFJ) Vladimír Bárta.