Minulý víkend sa konal Európsky pohár juniorov v Kaunase, kde sa zúčastnilo 16 krajín a 178 judistov. Slovensko reprezentovala skupina talentovaných zápasníkov:

• Alex Maruška v kategórii do 90 kg

Najväčší úspech sa podaril najmladšej členke výpravy, Patrícii Tománkovej (-48 kg), ktorá je stále ešte len dorastenkou. Vybojovala si zlatú medailu a predstavila sa vo skvelej forme. Vo štvrťfinále zdolala Aleksu Georgieva z Bulharska na wazari. V semifinále porazila Leylu Damirovu z Azerbajdžanu a vo finále zdolala minuloročnú majsterku Európy a sveta, Holanďanku Veru Wandel.

Výborné výkony predviedol aj Alex Maruška (-90 kg), ktorý v druhom kole presvedčivo zdolal Arménčana Gora Karapetyana. Vo štvrťfinále porazil Estónca Georga Reimetsa a v semifinále zvíťazil nad domácim súperom Augustasom Slyterisom ipponom. Vo finále mu však víťaznú cestu zastavil Poliak Michal Wasikowski a tak obsadil skvelé 2. miesto.

V tej istej kategórii sa predstavili aj Oliver Scheffel a Adam Lenčeš, ktorí obaja obsadili pekné 7. miesto.

Matej Klobučník (-66 kg) tiež podal výborný výkon. V prvom kole vyhral ipponom nad litovským judistom Robertsom Pursem a v druhom kole s prehľadom zdolal domáceho súpera Matasa Norkeviciusa. Vo štvrťfinále porazil Poliaka Jakuba Peca. Mateja zastavil až v semifinále Kamil Kustrzycki z Poľska a v boji o bronzovú medailu podľahol Yanovi Raskinovi z Ukrajiny, čím obsadil pekné 5. miesto.

Samuel Háger zaznamenal jedno víťazstvo a jednu prehru, zatiaľ čo Lenka Tománková vypadla už v prvom kole.